فهرست مطلب

 

 

مشخصات ویژه پروژه :

سونای خشک و جکوزی اختصاصی هر واحد
اتــاق پـــرو ویــژه مـهمان
هـوشـمـنـد سازی ساختـمان
کابل کشی دوربین مدار بسته پارکینگ
اتـاق مـسـتـر با سـرویـس مـجـزا
طـراحـی اخـتصاصی اتـاق لـبـاس
فضای اختصاصـی رختشویخـانه در مطبخ
حیـاط خلـوت مـجـزا مـخـتــص هـر واحــد
کـنتور آب مـجـزا بـرای هـر واحــد
ســیـسـتـم تـصـویـه آب مـرکـزی
طـراحـی فـضـای لابـی در پـارکینگ
آسانسور تمام استیـل بهمراه برد 3VF

 

معرفی مکان :

این مجتمع از لحاظ وجود دسترسی و نزدیکی به خیابان های اصلی اطراف که به نقاط مختلف شهر منتهی می شوند در ممتاز ترین موقعیت جغرافیایی شهر بابل قرار گرفته است .ایـن مجتـمع دارای دو بـر می باشد که از سمـت شـرق به گذر 14 متری و از سمت شمال به گذر 10 متری مشرف اسـت و دسـترسـی هـای آن از سمـت شـمـال به خیابـان وحـدت ، از سمـت شـرق به خیابـان شـریـعـتـی ، از غـرب به کـمربنـدی غربـی و از جـنوب به خیابـان گـل می بـاشـد.

 

مشخصات فنی :

اسکـلت بتونی ، پی ارتفاع 90 cm بصورت رادیه و شامل13 ستون به همراه دیوار برشی و میل گرد هایA3 و بتن عیار 350 تا 400 می باشدکه تماماً بصورت مکانیزه بتن ریزی می شود . دیوار ها تماماً در ضلع شمـال و شرق 2 جـداره و پنجره ها به هـمـراه پـروفیل upvc و شـیـشـه دو جــداره .سیستم لوله کشی 5 لایه و گـرمایش شوفـاژ و سرمـایش لوله کشی اسپیلیت می باشد.همچنین این ساختمان دارای امکانات ویژه ای به شرح ذیل می باشد:

 

مشخصات طراحی پلان پارکینگ :

هر واحـد شامل یک انبـاری به مـتراژ 2 مـتـر مـربع و یک پارکیـنگ اختصاصی به همراه لابی داخل پارکینگ است که فضای لابی دارای ورودی مجزا از پارکینگ می باشد .
در طراحی پلان علاوه بر مکان یابی صحیح ستون ها جهت رفع محدودیت پارکینگ طراح توانسته حداکثر فضا را برای تأمین پارکینگ ها ایجاد نماید به طوری که به هر واحد پارکینگ خودرو اختصاص یافته است .

 

طراحی لابی :

در فضای ورودی به راه پله و درب آسانسور ، فضای لابی با مبلمان فانتزی برای انتظار یا استراحت طراحی شده است که یک ورودی آن از درب نفر رو در ضلع شمال ساختمان و ورودی دیگر آن از پارکینگ ، در ضلع جنوب لابی می باشد.

 

طراحی پلان طبقات :

در ابتدای ورودی هر واحد دو راهرو در جهت شرق و جنوب جا نمایی شده است.
در ابتدای ضلع شمالی راهروی شرقی اتاق مستر و سپس اتاق پرو ویژه مهمان و در ضلع جنوب همین راهرو سرویس بهداشتی می باشد که درانتهای این راهرو به فضای پذیرایی خواهیم رسید.
در راهروی جنوبی حمام مشترک به همراه جکوزی و دو اتاق خواب دیگر جا گذاری شده است.بدیهی است منظور طراح علاوه بر تفکیک فضای خصوصی از پذیرایی دسترسی به فضای اتاق خواب ها بدون ورود به فضای عمومی بوده است.

 

حیاط آپارتمانی :

از آنجایی که نیاز به حیاط در آپارتمان های امروزی کاملا محسوس می باشد لذا در ضلع جنوبی ساختمان یک حیاط خلوت به مساحت 10 متر مربع در نظر گرفته شده که ورودی آن از مطبخ می باشد .

 

 آشپزخانه :

آشپـزخانه به مساحت تقریبی 20 متر مربع می باشد که مطبخ آن نیز قابلیت دسترسی به تراس ضلع جنوب را دارد و انتهای مطبخ فضای رختشویخانه به همرای جای لباسشویی تعبیه شده است.

 

اتاق لباس :

 یک فضای 5 متر مربعی در اتاق مستر بعنوان اتاق لباس در نظر گرفته شده است.این اتاق به شکلی طراحی شده که تمامی دیوار های آن قابلیت نصب کمد را دارا میباشد.

 

سونای خشک و جکوزی :

یک اتاق سونای خشک بهمراه چوب کاری داخل بدنه اتاقک در فضای حمام عمومی طراحی شده است بهمراه وان جکوزی و یک اتاق دوش که در مجموع یک پکیج کامل برای سرویس می باشد.

 

 

 

 

Top